Používané materiály

ABS

ABS je technický materiál, který je díky své houževnatosti a teplotní odolnosti vhodný k tisku mechanicky namáhaných dílů.
Povrch ABS se dá vyhladit acetonem.

PETG

PETG je velmi houževnatý materiál s dobrou tepelnou odolností. PETG má univerzální využití, ale je zejména vhodný pro tisk mechanických částí. Je možné jej použít jak uvnitř, tak i ve venkovním prostředí

Flex

Flex je velmi silný a pružný materiál. V mnoha případech se může stát, že klasický tvrdý plast není pro daný účel ideální, nebo to je dokonce zcela nevhodné. Vhodné použití jako tlumič vibrací, doraz či dosedací podložka. Flex má velmi dobrou odolnost proti otěru, zůstává pružný i při nízkých teplotách a je odolný proti celé řadě rozpouštědel.

Nylon

Nylon je nesmírně silný, odolný a všestranný materiál. Je flexibilní v tenkých vrstvách. Jeho nízký součinitel tření a vysoká teplota tání je vynikající volbou pro tisk funkčních a technických dílů. 

ASA

ASA lze považovat za skutečného nástupce ABS. Je oproti ABS UV stabilní, Výtisky z ASA jsou pevné, houževnaté a mají všestranné využití. Známky deformace se neprojevují až do teplot okolo 93°C. Všechny tyto vlastnosti předurčují ASA k tisku předmětů určených pro dlouhodobé venkovní použití.

PC-ABS

Polykarbonát ABS (PC-ABS) je vylepšenou verzí tradičního ABS. Je lépe zpracovatelný, má vyšší pevnost a tuhost a je i tepelně odolnější. PC-ABS je také vhodný pro konstrukce s otvory, protože jeho vlastnosti při přemostění jsou lepší než v případě ABS. PC-ABS najde využití zejména při výrobě odolných plastových dílů, například zadní kryty televizí nebo LCD monitorů

Tvrdý Resin

Tvrdé resiny jsou vhodné pro modely kde je důležitá pevnost a odolnost.
Tvrdé resiny jsou jedny z nejpoužívanějších typů resinů pro SLA tisk. Používají se pro tisk RC modelů, výukových modelů, i pro náhradní, již nedostupné, díly pro jiné stroje a zařízení.

ABS like resin

ABS resin s univerzálním využitím. Pevnost a houževnatost výsledného modelu dělá tento resin vhodným i pro tisk mechanických součástek. Zároveň poskytuje dobrou rozměrovou přesnost a nízkou smrštivost, díky tomu se využívá nejen ve strojírenství a prototypování, ale i v automobilovém průmyslu.

Nechte si od nás připravit nezávaznou cenovou nabídku..